KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11933100
*
nr 1193 3100
Christian Björn Larsen
(1931-1993), Sverige
Blandteknik, Flicka, 1963. Motivet: 50x38
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 20:15:59
- Konstnär/Designer
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Läs mer om Christian Björn Larsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt blandteknik flicka porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10
*
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Läs mer om Christian Björn Larsen
nr 1193 3100
Christian Björn Larsen
(1931-1993), Sverige
Blandteknik, Flicka, 1963. Motivet: 50x38
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Konstnär/Designer
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, mÃ¥lare född i Buenos Aires 1931, död 1993.Läs mer om Christian Björn Larsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt blandteknik flicka porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10